Micelārais ūdens zem mikroskopa

Facebooktwittergoogle_pluslinkedintumblrmail

Līdzeklis meikapa noņemšanai – micelārais ūdens – kļūst arvien populārāks. Un tas nav nekas neparasts, jo micelārajam ūdenim ir neparasts sastāvs, kurš padara to par patiešām efektīvu attīrošo beauty produktu.

KAS TAD TIK ĪPAŠS MICELĀRĀ ŪDENS UZBŪVĒ?

Saprotams, ka savu nosaukumu micelārais ūdens ieguvis tāpēc, ka tā sastāvā ir micellas. Kas tās tādas ir? Tūlīt noskaidrosim!
Skatoties mikroskopā, redzams, ka micella – tā ir sfēra, kura sastāv no daudzām “astainām” daļiņām. Viena daļa- tā ir lipofīla, bet otra – hidrofīla. Kad micellas nokļūst ūdenī, tās “noslēpj” savas tauku daļas, pievelkoties ar tām cita pie citas un ieņemot apaļu formu, bet “ūdens astītes” atstāj ārpusē. Izveidojas puzuriņš, kurš burtiski kā mikroputekļsūcējs iesūc iekšā netīrumus, sviedrus un citus ādas izdalījumus. Šis process ir ļoti maigs un ādu saudzējošs.
Micellas arī izskatās ļoti “skaisti”, taču tās ir pārāk sīkas, lai varētu aplūkot ar neapbruņotu aci. 
MICELĀRAJAM ŪDENIM PIEMĪT VAIRĀKAS NEPARASTAS ĪPAŠĪBAS.
Micelārais ūdens tika radīts 90.gados. To izgudroja franču kosmetologi, lai mazinātu cieta ūdens ietekmi uz maigu un jutīgu ādu. Salīdzinot ar citiem attīrošajiem līdzekļiem, micelārā ūdens sastāvā nav kairinātāju,  tāpēc tas nerada sausuma sajūtu, apsārtumu vai niezi.
Vēl viena laba micelārā ūdens īpašība – tas ir piemērots dažādām sejas daļām, pat lūpām un plakstiņiem, kur āda ir sevišķi maiga un plāna.
Ja pēc smagas darba dienas vairs nav spēka noņemt meikapu, micelārais ūdens šo procedūru krietni atvieglos, jo ar to daudz ātrāk var attīrīt ādu.
KAD LIETOT MICELĀRO ŪDENI UN KAM TAS IR PIEMĒROTS?
Vislabāk to izmantot ceļojumos, komandējumos, darbā. Jo, attīrot ādu ar micelāro ūdeni, parastais ūdens vispār nav nepieciešams. Šis ir lielisks līdzeklis, ja nav pieejas ūdenim. Braucienu laikā micelāro ūdeni var izmantot sejas ādas atsvaidzināšanai dienas gaitā.
Kosmetologiem nav iebildumu pret to, ka lieto micelāro ūdeni, taču tāpat to nevajadzētu darīt pastāvīgi un bez mazgāšanas parastā ūdenī. Dažreiz dermotologi iesaka tomēr micelārā ūdens atliekas noskalot ar parasto ūdeni, lai pilnībā izvairītos no iekaisumiem, kuri īpaši jūtīgu ādu tomēr var piemeklēt.
Bet vispār – micelārais ūdens ir ļoti ieteicams tieši sievietēm, kurām ir jūtīga āda. Taču tām, kurām ir taukaina āda, ar noslieci uz akni, pret micelāro ūdeni jāizturas piesardzīgi. Kādēļ? Tādēļ, ka sākotneji micelārais ūdens ticis izstrādāts tieši sausas un jutīgas ādas kopšanai, tā sastāvā ietilpst eļļa, kura uz taukainas ādas var atstāt lipīgu kārtiņu.
KĀ AR MICELĀRO ŪDENI ATTĪRĪT ĀDU?
Pirms lietošanas sakrati micelārā ūdens flakonu, lai sajaucas micelārā ūdens komponentes. Nedaudz micelārā līdzekļa uzlej uz vates diska un kārtīgi pa masāžas līnijām attīri sejas ādu. Ja rezultāts neapmierina – procedūru atkārto vēlreiz. Atceries – iespēju robežās tomēr noskalo ādu arī ar parasto ūdeni! Pēc tam lieto toniku un mitrinošu krēmu, kas piemēroti ādas tipam.
Arī skropstu tušu un acu ēnas micelārais ūdens noņem lieliski! Vienkārši ar micelāro šķīdumu samērcētu vates disku pieliec pie plakstiņa, paturi. Ja zem acīm paliek tumši tušas nospiedumi, procedūru atkārto, bet – ar jaunu vates disku.
Dažreiz acu zonas attīrīšanas laikā dažām sievietēm grauž acis. Taču tas ir tikai un vienīgi signāls tam, ka Tu esi vates disku pārāk daudz piesūcinājusi ar micelāro ūdeni. Sajaukumā ar atšķaidīto skropstu tušu šis maisījums nokļūst acīs un grauž. Labāk attīrīšanas procedūru atkārtot vairākas reizes, nevis vienu un ar tekošu vates disku.
VAI DRĪKST TONIKU AIZVIETOT AR MICELĀRO ŪDENI?
Tā darīt nevajadzētu. Abiem līdzekļiem ir ļoti atšķirīgi uzdevumi: ūdens attīra, bet toniks – tonizē, normalizējot ādas ph līmeni. Taču micellu uzdevums – attīrīt ādu no netīrumiem. Protams, mēdz būt arī micelarie ūdeņi ar papildus kopjošajām īpašībām – piemēram, tonizē, mitrina utt.
AR KO ATŠĶIRAS MICELĀRAIS ŪDENS, LOSJONS, GĒLS?
Micelārie līdzekļi var būt vai nu šķidri (micelārais ūdens, micelārais losjons), vai biezi – micelārais gēls. Galvenais gēlveida micelārā līdzekļa noslēpums – tas daudz maigāk un komfortablāk attīra adu. Īpaši svarīgi tas ir acu dekoratīvās kosmētikas noņemšanā, jo micelārais gēls neietek acīs kopā ar izškīdināto kosmetiku, līdz ar to nav sajūtas, ka grauž acis.

Raksta tapšanā izmantoti materiāli no žurnāla “Faberlic Style”, Nr.4

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinrssyoutubetumblr