Kas ir AMLA?

Facebooktwittergoogle_pluslinkedintumblrmail

amlaAmlas eļļa tiek lietota jau kopš seniem laikiem. Tai ir brīnumaina iedarbība uz matiem. Amla satur rekordlielu C vitamīna devu. Runājot par Faberlic kosmētiku, amlas eļļa ir jaunās matu krāsas KRASA sastāvā.

Kas tad īsti ir AMLA?

Tas ir neliels lapu koks, kurš aug Indijā, Šrilankā un Birmā. Amlai piemīt antioksidantu un pretnovecošanās īpašības.

AMLAI ir vairāki nosaukumi. Piemēram, Indijas ērkšķoga, emblika, amalaki, emblica officinalis (lat.), Malicca tree (angl.), aonla, aoula, toppi, nellikai, avalkati (ind.).

Indijā AMLAS koks tiek uzskatīts par svētu – par Dieva dāvanu, kas iemieso sevī sievišķo, mātišķo enerģiju. Amlas augļi Indijā ir ļoti nozīmīgi arī pārtikā. Visas auga daļas ir ārstnieciskas – gan lapas, gan saknes, gan augļi, gan sēklas. Amla tiek asociēta ar dievieti Lakšmi. Koks ir arī stipras veselības simbols.

AMLA ir  augs, kurš ieņem nozīmīgu vietu Ājurvēdiskajā medicīnā. Tās neparastās ārstnieciskās sīpašības pazina jau vairākus gadsimtus pirms mūsu ēras. Rietumu medicīna AMLU ir atklājusi tikai pirms aptuveni 50 gadiem. Visbiežak medicīnā tiek izmantoti AMLAS augļi.

AMLAS eļļa plaši tiek lietota Ājurvēdiskajā kosmetoloģijā matu kopšanai un ārstēšanai. Tiek atjaunota šūnu vielmaiņa, uzlabojas asinsrite galvas ārdā, eļļa baro matu folikulu, kā arī cīnās ar blaugznām un aizsargā galvas ādu pret dažādām infekcijām.Tā stimulē matu augšanu , padarot tos spēcīgus, izturīgus, izcilus un dzīvīgus.

___________________________________________________

Esmu izmēģinājusi jauno matu krāsu KRASA… Par to centīšos uzrakstīt atsevišķu atsauksmi. Grūti novērtēt tieši AMLAS lomu, taču kopumā ar šo matu krāsu esmu vairāk nekā apmierināta. Līdz šim neviena krāsa nepadarīja manus matus tik spožus un “dzīvus”. Turklāt šī krāsa ir tik ērti lietojama! Bet par to – atsevišķā rakstā – atsauksmē!

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinrssyoutubetumblr