Bakteriofāgi… Kas tie tādi ir?

Facebooktwittergoogle_pluslinkedintumblrmail

bacteriofag_2Nu jau daudziem kļuvis zināms, ka Sengara produkcija satur ne tikai peptīdus, bet arī bakteriofāgus un prebiotiķus. Šoreiz parunāsim par BAKTERIOFĀGIEM.

Vards “bakteriofāgs” skan visai draudīgi… vai ne? Patiesībā ir gluži pretēji – tas ir nevis draudīgs, bet gan mums draudzīgs!:)

Kas tad ir BAKTERIOFĀGI?

Tie ir mūsu “draugi” no mikroorganismu pasaules. Pasaule viss ir savstarpēji saistīts. Visam ir savas dabiskās saites un viss prasa savstarpēju balansu, lai varētu dzīvot līdzsvarā un harmonijā. BAKTERIOFĀGI (no grieķu fagos – “aprijējs”) ir īpaši vīrusu pasaules iemītnieki. Tie ir vīrusi, kas atbild par patogēno baktēriju iznīcināšanu. Tie ir atbildīgi par mikroorganismu ierobežošanu un skaitu mikroorganismu pasaulē. Bakteriofāgi iznīcina tikai to baktēriju, par kuras iznīcināšanu ir atbildīgi. Zinātnikei pat nav visiem bakteriofāgu veidiem devuši nosaukumus: fāgus daudz vieglāk saukt to baktēriju vārdos, par kuru iznīcināšanu tie atbildīgi.

Bakteriofāgiem ir ļoti dažāda morfoloģija un dzīves vide. Bakteriofāgi dzīvo tur, kur dzīvo baktērijas.

Sengara ir radījusi unikālus produktus! Dzīvi bakteriofāgi tiek ievadīti gēlā, turklāt tas ļauj bakteriofāgus saturošos īdzekļus glabāt istabas temperatūrā veselus 2 gadus. Prasti preparātus, kuri satur bakteriofāgus, uzglabā ledusskapī. Šis sarežģītais mikrobioloģiskais process ir Sengara produktu izstrādātāja, medicīnas zinātņu doktora Sergeja Paņušina patents.

Neviena Sengara bakteriofāgus saturoša līdzekļa sastāvā nav spirta, jo šie mikroorganismi dzīvot spirtā nespēj. Sengara bakteriofāgi nav radīti mākslīgi – tie patiešām ir dabīgi, reāli, dzīvi mikroorganismi.

Katra līdzekļa sastāvā ir ievadīta atsevišķa vīrusu grupa, atkarība no tā, kādam nolūkam šis līdzeklis ir paredzēts.

Pats interesantākais ir tas, ka bakteriofāgi spēj iznīcināt tikai t.s. “sliktos”, patogēnos mikroorganismus. Ja runājam tēlaini – disbkaterioze ir bandītu ieņemta teritorija, bet bakteriofāgi – to iznīcināšanas specvienība, kura neaiztiek “mierīgos iedzīvotājus”.

Ja teritorija ir bijusi ieņemta ilgstoši, iemītnieki ir novājinājušies un noguruši, un tad tiem nepieciešama palīdzība atgūt spēkus un atgriezties norālos dzīves apstākļos. Tieši ar šo palīdzību nodarbojas PREBIOTIĶI, kas ir barība labajai maikroflorai. Tie stimulē labās mikrofloras augšanu un saglabāšanos. Bet par prebiotiķiem parunāsim citreiz!

Raksts tapis pēc žurnāla “Strana Faberlic” Nr. 46 (2013.gada aprīlis) materiāliem

________________________________________________________

Vēl par bakteriofāgiem internetā var lasīt arī te:

http://pharmacology-news.blogspot.com/2010/09/blog-post_20.html

http://lv.wikipedia.org/wiki/Bakteriof%C4%81gi

http://www.medicine.lv/raksti/bakteriofagi_pme

http://raksti.daba.lv/referaati/2005/AStrods/lapa/bakter_rakstur.shtml

 

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinrssyoutubetumblr