Ar ko prebiotiķi atšķiras no probiotiķiem?

Facebooktwittergoogle_pluslinkedintumblrmail

Jau vairākus mēnešus Apvienotā kompānija Faberlic saviem patērētājiem piedāvā sejas un ķermeņa ādas kopšanas līdzekļus Bioeffect, kuru sastāvā ir prebiotiķi. Mēs visi zinām, kas ir probiotiķi, bet – vai mēs zinām arī to, kas ir prebiotiķi un ar ko tie atšķiras no probiotiķiem? Un vai gadījumā tas nav viens un tas pats? Šī raksta mērkis tāds arī ir – noskaidrot atbildes uz šiem jautājumiem!

Prebiotiķi un probiotiķi patiesībā ir pavisam atšķirīgas lietas! PREBIOTIĶI – tie ir “ēdiens” vērtīgajām baktērijām, bet PROBIOTIĶI – vērtīgo mikroorganismu dzīvās šūnas. Tie arī darbojas pavisam atšķirīgi: prebiotiķi stimulē dabīgās mikrofloras augšanu, bet probiotiķi – tie ir pati mikroflora. Prebiotiķi stimulē organisma vērtīgo baktēriju populāciju, bet probiotiķi paši ir šīs populācijas daļa, taču – pavisam neliela daļa, līdz ar to nespēj uzturēt un radīt baktēriju balansu. Probiotiķi patiesībā satur tikai 1-2 dzīvo baktēriju veidus, taču patiesībā tiem vajadzētu būt vairākiem simtiem baktēriju veidu. Prebiotiķi, kurus satur Faberlic kosmētikas līnija Bioeffect, atveseļo un atjauno dabīgo ādas mikrofloru, turklāt – katram cilvēkam individuālo ādas mikrofloru.

Arī es esmu izmēģinājusi vairākus šīs sērijas produktus, un esmu ļoti apmierināta. Ir sajūta, ka ādas vispārējais stāvoklis uzlabojies. Ir mazāka nosliece uz pumpu un izsitumu veidošanos, āda ir “dzīvāka”. Noteikti šīs sērijas produktus lietošu arī turpmāk!

Rakstā izmantota informācija no žurnāla “Strana Faberlic”, Nr.38 (2012. gada maijs), 5. lpp.

Facebooktwittergoogle_pluslinkedinrssyoutubetumblr